Grupp 3: Reklaami mõju
Hea õpetaja! Projekti „Targalt internetis“ raames koostasid: Liis Leppmaa, Piia Veeroja, Karin Eesmaa õppematerjali kogu ja tunnikava.
Õpilaste vanus: 6.-7.a
Tunni pikkus: 30-35min
Vajalikud lisavahendid: Esitlusvahendid video ja piltide vaatamiseks, sobivad pildi- ja videomaterjalid, mõistekaardi koostamiseks sobivad vahendid (suur paber/tahvel/veebikeskkond).
Teema lühiülevaade:
Lapsed mõistavad reklaami olemust. Kuidas eristada ausaid ja kvaliteetseid reklaame? Milliseid reklaame kohtab internetis ja kuidas need meid mõjutavad?
Õpiväljundid:
Laps tunneb ära reklaami.
Laps oskab sõnastada reklaami enda jaoks.
Laps oskab selgitada reklaami mõju ja sellega seonduvaid ohtusid.
Õpilaste vanus: 6.-7.a
Tunni pikkus: 30-35min
Vajalikud lisavahendid: Esitlusvahendid video ja piltide vaatamiseks, sobivad pildi- ja videomaterjalid, mõistekaardi koostamiseks sobivad vahendid (suur paber/tahvel/veebikeskkond).
Teema lühiülevaade:
Lapsed mõistavad reklaami olemust. Kuidas eristada ausaid ja kvaliteetseid reklaame? Milliseid reklaame kohtab internetis ja kuidas need meid mõjutavad?
Õpiväljundid:
Laps tunneb ära reklaami.
Laps oskab sõnastada reklaami enda jaoks.
Laps oskab selgitada reklaami mõju ja sellega seonduvaid ohtusid.
Sissejuhatus (8 min)
Laste eelteadmiste kaardistamiseks koostatakse ajurünnaku abil mõistekaart- mis on reklaam?
Õpetaja võib kasutada selleks näiteks seda keskkonda: www.wordclouds.com/
Põhiosa (20 min)
Lapsed vaatavad erineva sisuga ja erinevat laadi reklaame (pildid, videod). Arutelu: Milliseid reklaame luuakse? Miks? Kus me reklaamiga kokku puutume? Millised ohud valitsevad seoses reklaamiga?
Näiteid, mida võib õpetaja kasutada:
Laste eelteadmiste kaardistamiseks koostatakse ajurünnaku abil mõistekaart- mis on reklaam?
Õpetaja võib kasutada selleks näiteks seda keskkonda: www.wordclouds.com/
Põhiosa (20 min)
Lapsed vaatavad erineva sisuga ja erinevat laadi reklaame (pildid, videod). Arutelu: Milliseid reklaame luuakse? Miks? Kus me reklaamiga kokku puutume? Millised ohud valitsevad seoses reklaamiga?
Näiteid, mida võib õpetaja kasutada:
|
Mida reklaamitakse? Mis osadest reklaamvideo koosneb? Millised tegelased seal on? Kas see on hea reklaam?
|
Online mängude keskkonnast võib leida palju erinevaid reklaame. Ava link lastekas.tv3.ee/
Arutelu:
Mida märkate? Milliseid reklaame näete? Mis juhtub, kui klikkida hüpikaknal?
Arutelu:
Mida märkate? Milliseid reklaame näete? Mis juhtub, kui klikkida hüpikaknal?
Kas lapsed teavad seda keskkonda? Kus asub mäng- mis on reklaam? Mis ohtusid märkad? Kas kõiki nuppe võib vajutada?
Näide välireklaamist. Mida reklaamitakse? Kas see on positiivne või negatiivne reklaam?
Mida reklaamitakse? Kes on pildil? Miks kasutatakse kuulsusi reklaamides? "Anna oma sõber üles"- mis tähendab? Mis on õige käitumine?
|
Reklaampiltide mõju- kas kõik need asjad, mida reklaamitakse on päriselt ka sellised? Kas ja kumba burgerit sa tahaksid osta?
Kokkuvõte (7 min)
Uue mõistekaardi koostamine- mis on reklaam? Enne ja pärast tegevust mõistekaardi kõrvutamine. Mis on muutunud?
Ideid järgmisteks tegevusteks:
Uue mõistekaardi koostamine- mis on reklaam? Enne ja pärast tegevust mõistekaardi kõrvutamine. Mis on muutunud?
Ideid järgmisteks tegevusteks:
- Oma reklaami loomine (video, paberil, animatsioonina, draamamänguna jne)
- Õppekäik- milliseid ja mitut reklaami tänavatel märkame?
- Kunstitegevus- erinevatest reklaamidest kollaaž
Lisamaterjal õpetajale:
Meedia mõjud ja meediakasvatus koolieelses eas |